Diakonia Miłosierdzia

Kim jesteśmy?

Uczniami, rodzicami, zwykłymi ludźmi, mamy swoje pasje obowiązki, staramy się rozwijać je na solidnym Bożym fundamencie. Razem tworzymy niemożliwe. Przyłącz się do Diakonii Miłosierdzia w naszej parafii. Podaruj komuś cząstkę siebie.

Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy wolontariuszami Diakonii Miłosierdzia w naszej Parafii. Spotykamy się zazwyczaj raz w miesiącu, ale naszą posługę staramy się wypełniać na codzień. Pragniemy podać bratnią dłoń tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Angażujemy się w różne akcje, dzięki którym pozyskujemy środki na pomoc potrzebującym. Jesteśmy kreatywni i mamy mnóstwo pomysłów, jak możemy ratować pokrzywdzonych przez los ludzi.

W okresie świątecznym przygotowujemy i rozwozimy paczki ubogim rodzinom w naszej parafii. Oczywiście to wszystko dzięki dobremu sercu wiernych, którzy wspierają nas w tym dziele i chętnie podejmują się idei stworzenia takich paczek.

Pragniemy stać się Apostołami Bożego Miłosierdzia. Mamy nadzieję, że nasza posługa przynosi obfite owoce. Dawanie miłosierdzia jest dla nas drogą, która wiąże się z radością bycia miłosiernym, szczęściem dawania. Drogą, która jest dla Nas spotkaniem z Jezusem w biednym, grzesznym czy niekochanym. Jest radością bycia sługą, radością niesienia a to przecież jest drogą ku większej miłości.

Bracia i siostry! Prosimy Was o modlitwę w intencji naszej parafialnej wspólnoty.

Dlaczego jestem w Diakonii?

Chcę podarować drugiemu człowiekowi swoje małe, bardzo często zapomniane serce. Teraz wiem, najważniejsze jest, aby zawierzyć siebie Jezusowi i postawić Go na pierwszym i najważniejszym miejscu w swoim życiu, a dzięki temu później działać przez Niego. Dzięki Diakonii zrozumiałam, że aby umieć dowartościować drugiego człowieka muszę wyjść z kręgu swojego egoizmu, potrzebuję dużo samozaparcia, muszę umieć ofiarować swój trud. Diakonia pozwoliła mi otworzyć się na krzywdę bliźniego. Czasem potrzeba niewiele, aby wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. Wystarczy miły gest, ciepłe słowo…..

Anna Pińczuk